Новини

05.12.2012

ЮВІЛЕЙНА КОНФЕРЕНЦІЯ

Відповідно до статутних положень діяльності Асоціації ветеранів державної охорони України та рішень її  виконавчих органів в перший день зими пройшла ювілейна 5-та, а крім того, ще й звітно-виборча Конференція. І визначна вона також і в історичному плані, бо, як колись казали історики марксистсько-ленінської спадщини, має велике історичне значення.

Пройшло всього три роки з того дня, як у листопаді 2009 року ініціативною групою ветеранів Управління було утворено нове об’єднання ветеранів Служби і УДО України – Асоціація ветеранів державної охорони України. Для історії, навіть і сучасних відносин, це майже не термін, а тільки початковий розбіг, але тільки не для ветеранського об’єднання державної охорони. Саме про це казав у своєму виступі Президент Асоціації Бірсан Олександр Семенович, розпочинаючи роботу ювілейної Конференції.

Визначна вона ще і потому, що проходила не просто у робочій, а у святковій урочистій обстановці у головному військовому палаці України – Центральному Будинку офіцерів Збройних Сил України.

І треба було тільки бачити обличчя старих друзів та товаришів по службі, коли вони знов побачили один одного, привіталися. Побраталися та згадали минули часи, свої чуби та парубкові пригоди.

 

Приємною та святковою була атмосфера і у самому холі будинку офіцерів, коли багато з присутніх і не очікували бачити один одного. І це був сюрприз від Президента Асоціації і голови Ради, бо на Конференцію у режимі зібрання були запрошені не тільки члени Асоціації, а й багато ветеранів Служби і Управління, хто ще не встиг, або з інших причин, не став повноправним її членом.

Коли одні були щасливі від неочікуваних друзів, найбільш активні члени Асоціації працювали, як завжди. Чутно було голоси Володимира Колодька, Миколи Гача та Сергія Невінчанного, зазиваючи до реєстрації, та голоси Володимира Оратовського, В’ячеслава Пухи і Володимира Надточого, вимогливо закликаючи до сплати членських внесків.

 

А поруч з ними працювала група Петра Швеця з чарівними молодими дівчатами (ось бачте і там згодилися ветерани, а згодом, може і конкурсу провести на право участі ветеранів у спілкуванні з молодицями-співробітницями), яка проводила роботу щодо роз’яснення прибуваючим ветеранам, що таке Асоціація, що вона робить, яким чином, що треба зробити, щоб вступити і т.д.

 
 
Так і лізе до язика славетно відоме: «Ти здав членські внески…»

Та і керівництво Асоціації було постійно, як кажуть, на виду, бо виникало одразу стільки питань, що члени робочих і підготовчих груп просто не встигали відповідати на всі запитання.

 

Але, зустрічі-зустрічами і радощами спогадів, а офіційна частина прийшла у свій час коли багата армія  присутніх зайняла свої місця в залі.

 

Відкрив ювілейну Конференцію Президент Асоціації Олександр Бірсан, який зазначив, що в залі присутні не тільки 88 членів Асоціації, а й 231 ветеран Служби та Управління. І почалася робота відповідно до повноважень та порядку денного.

Президія зібрання у складі Олександра Бірсана, Миколи Худолея, Миколи Решетняка (як ветерана та представника керівництва Управління) і Петра Тимчука (як Голови Конференції) і Сергія Смоляннікова (як Секретаря Конференції) зайняла свої місця і розпочала роботу. А робота була напружена, важка і масштабна, бо на порядку денному стояло 13 питань.

Спочатку делегатами Конференції була обрана лічильна комісія у складі Миколи Варченка, Анатолія Лобаня.  Після чого до усіх присутніх були доведені рішення Ради Асоціації від 27 листопада щодо розгляду внесених питань.

А питань, як вже було зазначено, було багато: і щодо прийому нових членів до Асоціації; і звіти Президента Асоціації та Голови Ради, і про внесення змін до Статуту Асоціації у зв’язку з вступом в дію нового законодавства щодо діяльності громадських організацій та необхідності приведення наших статутних документів до нього;  і про обрання (переобрання) Президента Асоціації; і про внесення кандидатур віце-президентів, з урахуванням змін до Статуту; і про затвердження складу Ради Асоціації та обговорення внесених кандидатур; і про новий склад ревізійної комісії;  і про створення Міжнародної Асоціації ветеранів державної охорони; і про організацію прийому нових членів та розгляд заяв про вступ до рядів асоціації та  анкет для заповнення; і про нагородження членів Асоціації відомчими нагородами та видачу членських квитків.

Було запропоновано провести Конференцію без перерви, з урахуванням усіх нормативно-правових вимог.

З питанням прийому до асоціації виступив Микола Худолей, який повідомив, що звітний період до Ради Асоціації надійшло 143 заяви, з яких від ветеранів, що мешкають в Автономній Республіці Крим надійшло 111 заяв. З короткою доповіддю від ветеранів Криму виступив Володимир Вихристюк, який повідомив, що ветеранами Департаменту в АРК сумісно с Президентом Асоціації Олександром Бірсаном була проведена величезна робота з відкриття своєрідного осередку асоціації в Криму.

А слідом наступила приємна хвилина шанування та поваги, коли Олександр Бірсан та Микола Худолей привітали ювілярів – членів асоціації та вручили кожному почесний диплом ювіляра.

Уважно слухали всі присутні доповідь Президента Асоціації Олександра Бірсана і в рамках сайту ми маємо можливість вставити її повністю.

«Мы начали с ноября 2009 года. И нас, учредителей, было тогда всего 64. Первым Президентом был Шиянов Михаил Иванович. Вместе с ним была проведена большая работа. Утверждены Устав, логотип, планы работы. В январе 2011-го Президентом был избран я, т.е. Бирсан. И были поставлены новые задачи:

- популяризация Ассоциации;
- расширение ее рядов;
- проведение разъяснительной работы с ветеранами.

Вот, даже сегодняшнее наше мероприятие тому показатель.  Еще одной задачей был поиск потенциальных членов, как индивидуальных, так и коллективных. И нас на сегодня уже почти 300. Есть у нас, точнее – имеем мы и заслуги. Открыт прекрасный музей, который зафиксировал все этапы нашего становления и развития. О музее знают, в том числе, и благодаря СМИ. Он работает и для ветеранов, и для сотрудников, и для нашей молодежи. Мы поняли, что созданный нами, он делает доброе дело.

Непростым был вопрос с удостоверениями ветерана, но. Как только они появились, появилось и уважение. А это, согласитесь, очень важно. Просто не могу перечислить всех, кто принимал в этом участие, скажу только лишь самые добрые слова в их адрес.Отдельно скажу о том, что 20-летний юбилей Управления вписал новую страницу истории и в ней значительное место принадлежит ветеранам и членам нашей Ассоциации.

Самым главным подарком к юбилею стала книга об истории Службы и Управления и поверьте, уважение к ней огромное, в том числе, и среди наших московских коллег. Книга солидная, книга нужная и надо отдать должное члену Ассоциации Смолянникову, который внес много нового в историю нашей Службы. Когда мы были на соревнованиях в Москве, то книга вызвала у наших московских коллег шок, в хорошем понимании, ведь многие страницы истории изложены нами значительно богаче, чем у наших именитых и опытных друзей.

И, конечно же,нельзя не сказать о «Бодигарде», нашем замечательном соревновании, ставшем сегодня мировым чемпионатом. И в этом заслуга Леонида Николаевича Кучерявого и всех тех, кто его создавал, и кто продолжает работать. Теперь настает время распространения идей и роли «Бодигарда» даже в комендатурах.

Еще одним серьезным помощником нашей ветеранской работы является наш сайт. Он молод, но он уже работает на полную мощь, как это позволяют наши ресурсы, и спасибо за это скажем Кукле, Савону и Смолянникову.

Есть у нас еще ресурсы и в ряде других регионов страны. Это Донецк, Днепропетровск, Харьков, Львов, Ровно, Сумы, Ивано-Франковск. Но, следует честно признать, что основной костяк наш – это Киев и Крым, куда мы и направляем наши основные усилия. Да и на уровне за пределами Украины, также стоит задуматься. Именно поэтому я и предлагаю рассмотреть вопрос о создании Международной Ассоциации. Внимательно, не спеша, обсудить все вопросы, посмотреть и вынести этот вопрос через Совет Ассоциации на следующую Конференцию.

Не менее важным для нас остается вопрос материально-финансового обеспечения. Не секрет, что мы помогаем на определенном уровне и с определенными возможностями. Но даже эти минимальные наши благотворительные и иные помощи, забирают значительную часть средств. А средства наши – это взносы наши. Хотя, даже они оказывают существенную помощь тем, кто в ней нуждается на медицину, на внимание, на разовую ветеранскую помощь. Показатель? Конечно показатель, но он должен расти. А это значит, что привлечение новых членов и, особенно, коллективных, нам не помешает. Мы думали, и будем думать над созданием своего предприятия, но,поверьте, не такое уж это простое дело. Зато у нас есть те, кому искренне и честно хотим сказать спасибо, ведь они сами стали на ноги и самым активным образом помогают нам. Говорю спасибо Николаю Гачу, Сергею Невинчанному, Саше Загоруйко, Петру Ключке, Володе Колодько, Славе Пухе за огромную помощь. Не могу, также, обойти вниманием и руководителя фонда Петра Виноградова, чья помощь членам Ассоциации всегда приятна и нужна.

Отдельно скажу о взаимодействии с Управлением, которое можно и нужно ставить в пример. То, как действующее наше УДО помогает ветеранскому движению, может быть образцом для других структур. И, как вы сами видите, на всех мероприятиях, проводимых нами, всегда присутствует и руководство, и всегда с нами Олег ИвановичЗаец.
Не обделены наши ветераны и юридической помощью, за что мы все говорим спасибо Таранухе.

Касательно своей работы, добавить больше нечего, вы сами скажете. А Совету Ассоциации желаю больше конкретики в работе и больших и славных дел. Думаю, также, что со временем нужно будет рассмотреть вопрос и о создании Попечительского Совета, куда включить бывших начальников Управления, его заместителей, а также, не побоюсь этого слова, влиятельных лиц, ради которых мы и служили и будем служить государственной охране Украины. Благодарю за внимание».

Чисельні оплески буди відповіддю залу на цей звіт.

Такими ж оплесками відмітили звіт Голови Ради Миколи Худолея, яку, також виносимо для ознайомлення.

«За час існування асоціації існує і її Рада, як колективний виконавчий орган. До складу ради було обрано відомих, досвідчених ветеранів, але є ще одна риса підбору. Були обрані ті, хто не жалкує свого часу, на громадських засадах у малий вільний час тягне важну, а іноді і не вдячну роботу.

У звіті Президента було вже зазначені основні напрямки нашої діяльності і зрозуміло, що і Президент, і рада діють в одному напрямку заради однієї нашої справи. Тому, дозвольте, не зупиняючись на тому, про що сказав Олександр Семенович, доповісти детальніше про таке.

Рада, як колегіальний виконавчий орган також всю діяльність направляла на користь асоціації. Достатньо тільки згадати скільки заходів ми провели в музеї й стане зрозуміло – праця наша на користь. Це и привітання ветеранів, і прийом присяги, і вручення особистою зброї. А коли в цих заходах приймали участь наші ветерани війни – це був дійсно урок мужності. Не залишалися поза увагою ветерани-інтернаціоналісти, ліквідатори аварії на ЧАЕС.

Перед початком Конференції, як відео-звіт, ви всі бачили слайди про нашу спільну з вами, діяльність. Також можна її побачити і на нашому сайті. Хочу нагадати, що діяльність Ради проходила завжди у відкритому режимі, всі наші рішення ви бачите на сайті, знаєте про них. І можу сказати, що більшість членів ради, на яких були покладені відповідні завдання, справлялися з ними на відмінно.

Витрачаючи свій час, проводили роботу з ветеранами війни, відвідували родини померлих, проявляли турботу про вдів. Багато допомоги, і про це вже казав Президент Асоціації, надавало нам Управління і  підрозділ з виховної роботи. Та й сьогодні ми по багатьох питаннях працюємо разом. Достатньо тільки згадати, як важко вирішувати питання з нагородженням того або іншого нашого ветерана, бо, як кажуть, достойні усі. Ось і буває так, що за кожне прізвище  йде боротьба. Та ви і сьогодні самі бачите, скільки у вигляді нагород, придане уваги нам з вами.

Були питання і в тому, щоб отримати вже на пенсії чергове військове звання. Скажу чесно – складне питання, але і воно вирішується, прикладом чого є останній День Ветерана.

Згоден, що не все, що бажали, зроблено. Є у нас і недоліки, але ж нам тільки три роки, а скільки ми за цей час встигли зробити. Сьогодні нас вже більше, тому і більше ми разом зробимо. А стосовно діяльності членів Ради хочу подякувати кожному, так працювати можуть тільки справжні ветерани».

Наступним  питанням була доповідь голови Ревізійної комісії Дмитра Маврешка, який чітко та ретельно доповів про фінансову базу діяльності Асоціації. І хоча вона вкрай маленька, але та діяльність, яку проводить Президент і Рада заслуговує великої поваги. Таке було одноголосне рішення Конференції.

Статутні вимоги передбачають і надання оцінки діяльності Асоціації та її виконавчих органів, саме тому на трибуну виходили відомі і активні ветерани – члени Асоціації Анатолій Розлуцький, Костянтин Піроженко, Микола Семенець, Віталій Марченко, В’ячеслав Пуха, які дали діяльності за звітній період тільки задовільно, але ж багато присутніх вимагала оцінку «відмінно», на що головуючий Петро Тимчук зазначив – на жаль такої оцінки не існує, а все рівно – приємно.

З увагою вислухали виступ представника керівництва Управління генерал-майора Миколи Решетняка (для пояснення зазначимо, що Начальник Управління генерал-лейтенант Сергій Кулік бажав бути присутнім, але – служба, що розуміли усі присутні). Також приводимо його виступ:

«Шановні присутні! Дуже радий вас усіх бачити у цій залі.

Асоціація ветеранів державної охорони – це колектив освічених, високоінтелектуальних людей, професіоналів своєї праці, які прагнуть застосувати свої знання та вміння, як на службі, так і в суспільному житті.

Ветеран – це золотий фонд державної охорони. І за фактом, Асоціація прагне надавати допомогу ветеранам, сприяти розвитку відносин і взаємодопомоги між діючими військовослужбовцями і ветеранами, активно працювати з молоддю.

Справа, якій ви віддаєте свою енергію та час, безумовно заслуговують на повагу та найвищу оцінку. Тому і мені, як ветерану, дозвольте поставити вам оцінку задовільно.

Завдяки вам, ветеранський рух набув значної позитивної підтримки. Ваші наполегливість, послідовність та прагнення до наповнення життя ветеранів повноцінним змістом, задоволення їх потреб, відстоювання прав пенсіонерів, отримали належне визнання серед ветеранів та військовослужбовців Управління. У зв’язку з цим, хочу запевнити, що керівництво Управління буде і далі підтримувати всі добрі починання Асоціації.

Є у керівництва Управління бачення і нових напрямків вашої діяльності. Це:

  • необхідність ширше долучати ветеранів до співпраці в дорадчих та консультативних органах з метою вирішення нагальних потреб з питань державної охорони;
  • активізувати роботу з громадськістю щодо роз’яснення окремих напрямків діяльності Управління;
  • організація публічних заходів для обговорення актуальних питань розвитку та діяльності Управління.

Тому, звертаюсь до вас, знайдіть час, прийдіть у колективи і долучиться до патріотичного, духовного та етичного виховання військовослужбовців. Працюючи разом, ми досягнемо більшого».

Конференція одноголосно визначилася з оцінкою діяльності – задовільно.

А далі Конференція перейшла до статутних та кадрових питань. Доповідач з питань внесення змін до Статуту Асоціації Микола Гач зазначив, що

«...відповідно до рішень Ради Асоціації у зв’язку із прийняттям нового законодавства України щодо діяльності громадських організацій, виникає питання внесення деяких змін до Статуту нашої Асоціації, які можна зробити тільки на Конференції. Саме тому, за дорученням ради Асоціації і її рішень, виношу на обговорення та затвердження такі питання:
- про визнання рішення щодо відкриття регіонального осередку асоціації у Автономній Республіці Крим;
- про утворення посади віце-президента (третьої) у зв’язку з особливістю діяльності ветеранів в АРК;
- про доручення виконавчим органам Асоціації внести відповідні зміни до Статуту.»

За дане рішення було також проголосоване одноголосно.

З наступного, кадрового питання. Виступив Микола Худолей, який зазначив, що всім відомо, Президентом нашої Асоціації на сьогодні є Олександр Семенович Бірсан, який виконував обов’язки по посаді бездоганно. Але, на сьогодні він обіймає посаду Директора нашого інституту, тобто – працює в Управлінні і, відповідно до законодавства щодо боротьби з корупцією, не може обіймати посаду Президента асоціації. Саме тому і виноситься пропозиція щодо переобрання на посаду нового Президента, а Рада Асоціації пропонує на неї досвідченого і поважного серед нас Вакуленка Василя Федоровича.

За це рішення, щодо обрання Президентом асоціації Василя Вакуленка, поважну і шановну людину, також було проголосоване одноголосно.

І наступним кадровим питанням було вирішено обрати трьох віце-президентів Асоціації – ними, також одноголосно, стали Худолей Микола Миколайович, Савон Олег Григорович та Вихристюк Володимир Іванович, як представник Криму.

З наступним питанням, щодо обрання Ради Асоціації, знову виступив Микола Худолей, який запропонував згідно з рішеннями та пропозиціями ради обрати її новими членами таких наших товаришів, як  Бірсан Олександр Семенович;  Варченко Микола Минович; Заєць Олег Іванович; Гач Микола Миколайович; Кучерявий Леонід Миколайович;  Ляшенко Валерій Миколайович; Надточій Володимир Дмитрович; Невінчаний Сергій Миколайович; Оратовський Володимир Валентинович;  Пуха В’ячеслав Іванович; Смолянніков Сергій Олексійович; Тарануха Микола Іванович та Тимчук Петро Никифорович. Крім того, нагадав Микола Худолей, до складу ради за посадами, відповідно до вимог Статуту асоціації, входять також   Президент Асоціації та усі три віце-президента.

Членами нової Ревізійної комісії стали Дмитро Маврешко, Володимир Колодько та Олександр Гаранін.

Стосовно перспективи створення Міжнародної Асоціації Державної охорони доповів Олександр Бірсан, який повідомив, що діяльність нашої Асоціації і її досягнення вже далеко отримували визнання поза межами України. Достатньо навести приклади міжнародного чемпіонату «Бодігард», нашої діяльності з колегами по СНГ, у далекому зарубіжжі, щоб зрозуміти – потреба з виходом на міжнародні орбіти вже є. Але питання створення Міжнародної асоціації – це не тільки час, це ще і зважені рішення. Тому він запропонував за 2013 рік попрацювати усім виконавчим органам Асоціації, зробити певний аналіз, відпрацювати матеріали і тільки після цього винести питання на наступну Конференцію. За цю пропозицію проголосували також одноголосно.

Важким і важливим було питання прийому до членів ветеранів, які тільки що, як запрошені, подали заяви і вже заповнили анкети. Було прийнято 141 особу (ДИВІТЬСЯ УТОЧНЕННЯ), але на жаль, чотирьом ветеранам було, поки що, відмовлено у прийомі з приводу відсутності 5-річного терміну служби в Управлінні. Розмова була важкою, бо майже всі знають цих поважних людей, але й статутні вимоги не можна порушувати. Усім ж відомо, що Статут як Закон і один для всіх. Тобто, проблема існує і не всі присутні були згодні з таким рішенням…

Передостаннім питанням, яким було передбачено урочисто вручити посвідчення, слово для доповіді запросив Олександр Бірсан, який зазначив, що  питання, яке виноситься, не є питанням порядку денного Конференції. Але є таким, яке у майбутньому може стати актуальним. Мова йде про те, що у нас, крім Ради Асоціації і Асоціації взагалі існує ще така структура, як Рада ветеранів. Сьогодні вона не тільки дублюється, а й перебільшується у діяльності Радою Асоціації та іншими її виконавчими органами. В певний час, коли ще не було Асоціації, вона була необхідною, але сьогодні виникає питання і у нас, і у керівництва Управління про її доцільність. Тому я і прошу, на протязі року Раді Асоціації разом з Радою ветеранів вивчити це питання і прийти до висновку, чи потрібна вона. Бо дати сьогодні чітку відповідь неможливо, так, як є і пропозиції щодо ліквідування, так і щодо існування в подальшому.

Було прийнято рішення обговорити це питання, тому звертаємось і до вас, шановні наші ветерани – ваша думка важлива.

І останнім питанням була проведена урочиста видача посвідчень. Яку провели Олександр Бірсан і Олег Заєць, а керував процесом Микола Худолей.

Так закінчилася Конференція, але не були вирішені усі справи. І новообрана рада асоціації у повному складі зібралася на своє перше засідання, щоб обрати Голову. Рішення таке – Головою ради Асоціації одноголосно обрано Олександра Бірсана.

А ми усі разом поздоровляємо усіх нових наших керівників, бажаємо їм успіхів і вважаємо, що вони зроблять ще більше, ще краще, ще красивіше.

 

Фотоматеріали
 
 
 
 
 
 
 

Наша адреса: Україна, 03037, місто Київ, вул. Вузівська, буд. 5, кв. 64.