Новини

06.11.2018

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

В останній день жовтня за ініціативи Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Денисової Л.Л. був проведений "Круглий стіл", де були розглянуті проблемні питання пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби після реалізації положень Постанови Кабінету Міністрів України № 103. Захід пройшов за участю членів Координаційної ради з питань захисту прав військовослужбовців, представників Мінсоцполітики і Пенсійного Фонду України, силових структур та ветеранських громадських організацій, в тому числі і нашої Асоціації. Від Управління державної охорони був присутній Заборський Д.В.

Під час виступів було підтверджено наступне збільшення пенсійного забезпечення в раніше запланованих обсягах, тобто на 25% з 01 січня 2019 та 2020 років.

Представниками ветеранських громадських організацій були висловлені претензії, основними з яких є:

  • зміни до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців", якими значно погіршені умови нарахування пенсій;
  • розтягнення в часі виплат перерахованих пенсій в зв’язку з інфляцією та знеціненням коштів.

Особливе обурення присутніх викликав виступ представника Мінсоцполітики України (Лянная І.М.). Зокрема, проект відокремлення зв’язку грошового забезпечення діючих військовослужбовців в разі його підвищення при призначенні пенсій та її перерахунку пенсіонерам.

По наполяганню представників громадських ветеранських організації силових структур в резолютивну частину рішення проведеного "Круглого столу" внесено: сам факт перерахунку пенсій визнати позитивним, а умови, на яких він здійснений, - вкрай незадовільними. І, головне, - відновити положення статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців" в повному обсязі та в подальшому при призначенні (перерахунку) пенсій керуватися виключно нормами законів, а не постановами КМУ чи наказами відомств.

Асоціація ветеранів

 

Фотоматеріали
 
 
 
 
 
 
 

Наша адреса: Україна, 03037, місто Київ, вул. Вузівська, буд. 5, кв. 64.